Atmosfera korporacyjna i współpraca w zespole

Pojawia się pytanie: dlaczego instytucje cechują się różnorodną kulturą pracy? Niekiedy różnice występują wyjątkowo decydujące o jakości pracy. Pracownik zawsze myśli: w tej firmie pracuje mi się całkiem nieźle, a w poprzedniej było gorzej. Co jest powodem?
Poniżej zamieszczam krótki schemat działania dwóch przedsiębiorstw. Odnajdź od 5 do 10 cech polityki organizacyjnej, które w obu instytucjach są inne. Wymień je na kartce oraz opisz w punktach, na czym polegają różnice. Szczegóły przeczytasz na tym portalu:    Wyjazdy Integracyjne i Team Building
Przedsiębiorstwo Zetron wytwarza wieże hifi dla typowych melomanów. Miejsce działania okazuje się, że to niemal cały kraj pochodzenia. Menedżerowie średniego stopnia kierownictwa mają w swoich zadaniach odpowiedzialność za wszystkie wyroby. Top management nie chce jednak od niższych rangą menedżerów kalkulowania w decyzjach dużego ryzyka. Wszystkie działania mają być dokładnie dokumentowane, dobre rezultaty bywają nagradzane publicznie. Projekty które skończyły się niezbyt koszystnie także bywają na forum krytykowane. W firmie nie istnieje najmniejszy nawet sposób zmierzający do obmyślania nowych zadań.
Instytuacja biznesowa Armach SA działa w segmencie żywnościowym oraz skupia się na produkcji mleka, masmiksów oraz twarogów. Zarząd zaplanowało obecnie dość złożoną metodę funkcjonowania na rynku na kolejne pięć lat, ma ona przekonać liderów średniego managementu do obliczania działań ryzykownych oraz ciągłych usprawnień ich wydziałów. Pracownicy, którzy zaproponują usprawniające pomysły albo innowacje, będą nagradzani. Negatywny efekt, jeśli nie przynosi rażącej straty organizacji, ma być rozumiany jako ”odrobione zadanie domowe”.
Jak można odczytać, przedstawione wyżej  instytucje posiadają inne kultury korporacyjne. W następnym części bloga dotyczącej zespołu przedstawię, jak kultura korporacyjna wywiera wpływ na pracę zespołową.
To tyle naszych przemyśleń.
Autor: Henryk Piskorz
I JESZCZE JAK ZAWSZE KILKA CIEKAWYCH ANALIZ ODNOŚNIE TEAM BUILDING Z OSTATNIEGO MIESIĄCA:
– Najczęściej kupowana forma ćwiczeń : gra kryminalna
– Najwyżej wycenione w kwestionariuszach po evencie ćwiczenia – oceny uczestników: zadania wspinaczkowe
– Statystyczna liczebność zespołu uczestniczącego w grze: sześćdziesiąt osób.
– Oczekiwane przez grupe dni tygodnia na wyjazd: czwartek.
– Najchetniej preferowana część kraju: Gdańsk

ŹRÓDŁO: Training Projects
Działamy jako drużyna animatorów zajęć z sporym stażem na kierowniczych stanowiskach w przedsiębiorstwach ale również uprawnieniami związanymi z żeglarstwem i pływaniem, co daje nam szansę na prowadzenie eventów w formie plenerowej, łącząc rozwój zespołów z grami outdoor. Nasi trenerzy to także autorzy książek poradnikowych i inspirujące osobowości.
Rozumiemy, że skuteczne szkolenie czy wyjazd to także wygodny ośrodek konferencyjny. Na sprawdzonej i stale weryfiowanej liście mamy kilkadziesiąt ciekawych miejsc górskich, mazurskich, nadmorskich, w środkowej Polsce i innych. Rekomendujemy sprawdzone spotkania integracyjne a także  team building.Zwykle prowadzimy zajęcia w Małopolsce, w środkowej Polsce a także nad Bałtykiem. Zalecamy  lokalizacje w ciszy i spokoju . Latem pracujemy na dworze, a jeśli aura nie sprzyja – w budynku.