Badania zadowolenia pracowników – wyniki

Nasz doradca z portalu HRmapa.pl opublikował właśnie dane z badania motywacji i satysfakcji pracowników w polskich przedsiębiorstwach.

HRmapa to instytut prowadzący online  ankiety osobowościowe.

Co wynika z opublikowanego badania?

Ważna jest pozytywna relacja z kolegami w zespole  również pewność zatrudnienia. Niewiele mniej istotna jest szansa indywidualnego organizowania sobie czasu pracy. Na niższym miejscu znalazła się  prawo głosu na przykład na zebraniach i w rozmowie z przełożonym.

Dalej: pochwały, podziękowania, docenianie ze strony szefa.

Jak łatwo się domyślić na liście jest też umożliwienie Ci udziału w planowaniu Twojej własnej kariery.

Już odrobinę niżej są: awans a również realizowanie trudnych zadań i wyzwań. Liczą się również nauka i warsztaty zawodowe.

Niżej w ocenie pracowników są wysoki standard miejsca pracy . Nie otrzymał wysokiej oceny w opinii pracowników również

prestiżowa pozycja w firmie ani opłacone przez pracodawcę bonusy materialne. Testy pokazały że takie psychologiczne i osobowościowe zagadnienia jak niskie ryzyka wypadku i duża zmienność zakresu obowiązków także są mniej ważne. Najniżej znalazło się: konkursy i rankingi pracowników (współzawodnictwo pomiędzy pracownikami.

Pełne wyniki z badania motywacji i satysfakcji pracowników, struktura zastosowanego testu i kwestionariusza oceny znajduje się i opinia badaczy na stronie HRmapa.pl.