Dlaczego mamy złe zdanie o wyjazdach ?

W Polsce jest grupa osób, która sądzi , że wspólne wypady pracowników na weekend to zupełnie zbędny kaprys szefa . Gorzej , że wielu rodaków patrzy na eventy firmowe poprzez zwykłe uprzedzenia . Trudno powiedzieć , dlaczego to ma miejsce , bowiem niejeden z tych krytyków nigdy nie został zaproszony na takie wydarzenie . Nierzadko potoczne opinie posiłkują się półprawdami .

Czy rzeczywiście wypady organizowane przez pracodawcę to wyłącznie okazja do mocno zakrapianej alkoholem zabawy lub sposobność do obżarstwa? Prawdopodobne, że kryje się w tym odrobina prawdy, lecz nie do końca . Wyraźnie złośliwe będzie stanowisko, że większość weekendowych wyjazdów z pracy to jedynie strumieniami lejący się alkohol.

Tak naprawdę problem ma miejsce wtedy, gdy człowiek biorący się za przygotowanie eventu nie ma zupełnie talentu i zmysłu do takich projektów. Nie ma co ukrywać, że efektywne weekendowe szkolenia integracyjne to ciężki orzech do zgryzienia dla organizatora . Nie wystarczy zarezerwować miejsce noclegu i smaczne posiłki. Jeśli byłoby łatwo rozplanować i rozkręcić skuteczne szkolenie integracyjne , nikt nie zatrudniałby profesjonalnych firm i zbędna byłaby praca event managerów .

Wiele informacji przekazuje w tej złożonej warstwie problemowej jesienny  Raport O Ofertach Szkoleń udostępniony w ramach międzynarodowych projektów badawczych.

Każdy odpowiednio przyszykowany wyjazd integracyjny powinien bazować na drobiazgowym scenariuszu, niejeden detal musi zostać przeanalizowany ze wszystkich stron i pod każdym kątem . Osoba, która specjalizuje się w organizowaniu takich wyjazdów nie tylko zadba o odpowiednie lokum na skuteczne budowanie więzi międzyludzkich, zapewni rozmaitą odskocznię od codzienności. Zwłaszcza, odpowiednio do wskazówek zleceniodawcy , dopasuje takie pomysły, sprawdzone zapewne wielokrotnie wcześniej, , które stworzą warunki odpowiednie, by uzyskać pożądany efekt w postaci bardziej zgranej grupy pracowników . Jeżeli jest konieczne, by skonsolidować ekipę, zostaną wykorzystane wybrane zabawy teambuildingowe, oparte na kolektywnym wywiązywaniu się z postawionych zadań . Jeśli wymagane jest podzielenie się z uczestnikami jakimiś informacjami , będzie miejsce na szkolenie poprowadzone przez profesjonalnego trenera . Wszystkie działania będą miały swoje miejsce i sens.

Bywa, że nie można przypilnować całego przebiegu imprezy integracyjnej . Ludzie są różni i dojeżdżają w różnym celu na tego pokroju spotkania . Nie można wtedy wykluczyć, że będą przeróżne wybryki , ale należy je traktować jako nieistotne zdarzenia . Ludzie z profesjonalnej agencji eventowej potrafią radzić sobie skutecznie z wprowadzeniem ładu i porządku, gdyż dla nich osiągnięcie założonego celu takiej imprezy jest priorytetowe.