Kluczowe obszary tematyczne kursów dla kadry zarządzającej

W sektorze szkoleń jest bardzo dużo typów szkoleń dla kadry zarządzającej firmami. Na przykład przewodzenie zespołowi, rozmowy handlowe, motywowanie pozafinansowe, konflikty i ich efekty dla firmy, zarządzanie stresem, podejmowanie decyzji, komunikacja interpersonalna. W niniejszym artykule opisuję dość dokładnie parę typów tego typu projektów szkoleniowych. Mnóstwo treści można znaleźć tu: Encyklopedia –  Kursy Negocjacje  .
Jakiego typu szkolenia menedżerskie warto wybrać? Poniżej kilka ciekawych szkoleń:
Wariantowanie i decyzje – uczestnicy nauczą się podejmować dylematy w zakresie strategii konkurencji, konfliktów, efektów działalności firmy, tworzenia planów i wywierania wpływu na pracowników. Decyzje menedżerskie bywa kluczowym procesem na stanowisku menedżera. Przełożony podejmuje dziesiątki dylematów w ciągu krótkiego czasu, dlatego warto to robić efektywnie.
Motywacja finansowa i pozafinansowa – osoby biorące udział w tym szkoleniu nauczą się skłaniać do pracy zatrudnionych w swoim dziale pozafinansowo. Będą potrafili definiować pobudki podejmowania zatrudnienia przez zatrudnionych w swoim dziale, konstruować harmonogramy zadań na wybranych stanowiskach i twórczo pracować z podwładnymi. Sesje szkoleniowe z powyższego tematu w mojej dawnej firmie były organizowane poprzez multimedialne ćwiczenia.
Przywództwo menedżerskie – szef bywa w czasie swojej pracy liderem oraz jednocześnie perfekcyjnym realizatorem. Ludzie najczęściej uważają, iż tacy frontmeni miewają dar od urodzenia do przewodzenia ludziom. Okazuje się, że pracownik może nauczyć się być przywódcą. Sesje szkoleniowe z tego obszaru kompetencji miękkich zajmują ponad 2 dni. Trenerzy rozwijają zdolności z wywierania wpływu na ludzi oraz metod motywowania podwładnych.
W następnym artykule zaprezentuję kolejne obszary tematyczne oferty firm szkoleniowych dla kierowników.
O AUTORACH

W tym miejscu  zwykle piszemy także o:
– pomiary motywacji menedżerów w firmach
– ankiety psychologiczne
– cykle kształceniowe z tematyki miękkiej
– spotkania dla pracowników
– zarządzanie kadrami
Jak zawsze zapraszamy do kolejnych spotkań na naszej witrynie.