Kultury w różnych krajach a gra w grupie

W tym blogu chcę opisać w jaki sposób zestaw cech narodowych wywiera wpływ na aktywność grupową. Dobrze wiemy, że kompetencje pracy w zespole bywają wśród przedsiębiorstw cenione, indywidualizm to często sprawdzony sposób na wybicie się. Menedżerowie posiadający ponadprzeciętny standard kompetencji społecznych, myślący nieschematycznie i zmierzający bez wahania do wybranych celów szybko pną się do góry. Na przykład:    Szkolenie Integracyjne i Team Building
Na fakt, czy organizacja wyróżnia indywidualizm czy grę w grupie wywiera wpływ także tradycja obszaru terytorialnego, tam gdzie istnieje. Thomas Gerl zrobił wywiady na temat tradycji zarządczych firm pochodzących z szesnastu państw. Wniosek z nich, że możliwe jest, aby obszary kulturowe pogrupować na kilka grup w zależności od stopnia, gdzie kultura zarządcza preferuje pracę w grupie.
Mogę podać przykład, że firmy z Finlandii, Włoch i Wielkiej Brytanii bardzo cenią zintegrowanie pracowników w danym dziale skoncentrowanych celów firmy. W praktyce promują płaską konfigurację kierowania. Grupy zadaniowe bywają kilkuosobowe. Okazuje się, że w szwajcarskich przedsiębiorstwach duża część procesów jest wysoce zestandaryzowana oraz zaprojektowana, natomiast zadania zostały dokładnie podzielone.
No i właśnie, jak każdy wie, takie społeczności świetnie działają nawet w ogromnych grupach bez zaplanowanego permanentnego kontrolowania ich pracy. Pracownicy w firmach japońskich są uczeni, aby być zorientowanym na walkę o miejsce w hierarchii firmy i posiadać silną chęć do działania. W tym przypadku ceni się skrajny egoizm i optymizm w działaniu.
W przyszłomiesięcznym odcinku o funkcjonowaniu zespołu przedstawię role zespołowe i ich wpływ na efekty pracy zespołu.
Tyle naszych inspiracji.
Autor: Henryk Piskorz
I JESZCZE JAK CO MIESIĄC TROCHĘ CIEKAWYCH ANALIZ ODNOŚNIE TEAM BUILDING Z OSTATNIEGO MIESIĄCA:
– Najczęściej wspomianana w zapytaniach od klientów  forma zajęć : gry konstrukcyjne z klockami
– Najlepiej wycenione w kwestionariuszach po evencie gry – opinie grup: nagrywanie filmów i teledysków
– Statystyczna liczebność grupy zajęciowej: dziewięćdziesiąt uczestników.
– Preferowane dni tygodnia na team building: środek tygodnia.
– Najchetniej preferowana lokalizacja: Karkonosze

ŹRÓDŁO: Training Projects
Od kilkunastu lat działamy w branży wydarzeń i konferencji korporacyjnych jako Training Projects.