Nowe wytyczne – dofinansowanie szkoleń

Coraz więcej zdaje się sugerować, że w dającej się przewidzieć perspektywie zdecydowanie szybsze do uzyskania mają być dotacje z urzędniczego brukselskiego rozdania zabudżetowane na  projekty szkoleniowe. W naszej firmie będą to w największym stopniu środki na  Szkolenia Inteligentne Zarządzanie Sobą W Czasie.
Wspomnianą sugestię poznaliśmy od zaprzyjaźnionego eksperta , aczkolwiwek iż jest to informacja niepewna na tą chwilę.  Sugerujemy to potwierdzić w jakimś kolejnym źródle.
Innowacja ma polegać na tym, że opracowany powinien być swoisty czek, którym pracownik na szkoleniu zapłaci prowadzącemu. Na dalszym etapie agencja szkoleniowa odda ten voucher do instytucji finansującej i w zamian za wystawioną fakturę zarządzający funduszem wyda ustaloną sumę pieniędzy. To winna poprawić formalności w kursach współfinansowanych ze środków publicznych. Działy finansowe będą odnotowywać po prostu obieg bonów a nie pojedynczą fakturę za kserokopię, kanapke i pudelko na materiały szkoleniowe.
Jednocześnie dla przedsiębiorstw zapisujących swoich specjalistów na warsztaty problem ma przybrać łagodniejszy wyraz twarzy. Po nowemu wnioski formalne mają stać się odchudzone. Byle udało się to wprowadzić w życie.
Obawy zapala jednakowóż kolejna plotka. Do honorowania czeku mają być certyfikowane jedynie instytucje szkoleniowe, które dostaną akredytację. Jak zwykle przy takim limitowaniu dostępu pojawia się wątpliwość o adekwatność  przesłanek do otrzymania akredytacji.
Następna wątpliwość jest o wielkość honorarium za zorganizowanie szkolenia. Czy cenę widniejącą na projektowanym voucherze wymyśli jednostronnie jakiś niezorientowany urzędnik?

WIĘCEJ INFORMACJI O NASZYCH TEKSTACH
Niniejszy blog opracowuje grupa  fachowców prowadzących warsztaty dla organizacji i instytucji z bardzo wielu sektorów rynku.
Pomysłodawcą i wykonawcą powyższego tekstu jest  Rafał Szczepanik , trener prowadzący szkolenia z zarządzania czasem oraz doradca z tematyki  zarządzania strategicznego.
W tym miejscu wiele dyskutujemy też o:
– analizy motywacji menedżerów w różnych korporacjach
– ankiety kompetencyjne
– szkolenia z tematyki miękkiej
– imprezy incentive
– zarządzanie kapitałem ludzkim
Dziękujemy i zapraszamy do następnych odwiedzin na tej witrynie.