Szkolenia z roli lidera w zespole

Specjaliści ds. szkoleń setki razy pytają naszą agencje o  Szkolenia Z Roli Lidera w Zespole  z programem zawierającym dodatkowe  mało znane zaawansowane metody.  Jednoznacznie i bezdyskusyjnie mówię w takiej sytuacji iż nie ma dostępnego na rynku czegoś uznawanego w branży za zaawansowane metody w tym zagadnieniu ponieważ nie na tym polega problem.
Na pierwszym miejscu musimy wiedzieć że zwycięzka postawa w zadaniach szefa polega tu w największym stopniu nie na poznaniu technik zaawansowanych (bo takich nie ma) tylko na nieustającym a także uporządkowanym stosowaniu podstawowych zasad postępowania – np. pilne i niepilne gdy chodzi o zarządzanie czasem, albo rozpoznawanie potrzeb podwładnych gdy rozpatrujemy przewodzenie w grupie.
Jeżeli liderzy uczestniczyli w szkoleniach i konferencjach na poziomie basic, a popełniają błędy to odpowiedź nie znajduje się w następnym szkoleniu z zarządzania. To przede wszystkim dwie inne przyczyny są przyczyną niskiej skuteczności. Przede wszystkim – brak samodyscypliny w częstym stosowaniu poznanych już metod. Zwyczajnie szefowie stosują je wyłącznie kiedy im się chce a nie stale gdy rozsądek to podowiada.
I po drugie robią to źle (np. sztampowo) i byle jak – co również nie jest problemem na szkolenia ale kontrolę ze strony zarządu.
Dlatego uwzględnijmy ten fakt i zanim jeszcze kupimy szkolenie z zarządzania czasem, trening z przywództwa, albo wydarzenie edukacyjne z komunikacji dla doświadczonych, zróbmy analizę zdarzeń w grupie osób rozważanych na szkolenie. Skuteczne wsparcie pracownika potrzebuje adekwatnej diagnozy. Inaczej zmarnujemy bardzo wysokie wydatki a rezultat szkolenia nie będzie dla firmy zgodny z oczekiwaniami, a stopa zwrotu – nawet szkoda mówić.