Wiosna to czas na wyjazdy integracyjne

Gdy kończy się zima  to w sam raz termin by przygotować  imprezy integracyjne oraz spotkania incentive. Zwykle komfortowe i niedrogie hotele są dostępne więc damy radę wynająć ten, który ma niezbędny teren i wyposażenie potrzebne do zamówionego scenariusza atrakcji. A przy okazji jest nie za daleko naszej instytucji i transport nie potrwa kilkanaście godzin.

Nietrudno zgadnąć że lokalizacja to jedynie pierwszy krok do wspaniałego szkolenia team building. Jeżeli planujemy zamówić wyjazd integracyjny bez wpadek przydałoby się wybrać firmę sprzedającą szkolenia integracyjne i eventy o charakterze team building. Angażujmy firmy sprawdzonej a niekoniecznie najtańszej. Nie warto zaoszczędzić dziesięć procent, a po powrocie do firmy żałować na swoje sknerstwo.  Analizujmy raczej praktykę szkoleniowców, oryginalność proponowanego gier, zmodyfikowanie agendy do naszych oczekiwań i na koniec – bezpieczeństwo, rzecz jasna gdy zamawiamy aktywności wymagające wysiłku i wysportowania.

Jeżeli szkolenie team building lub wyjazd integracyjny planowany jest na kilkaset i więcej pracowników, cała logistyka zajmie nam trzy miesiące. Poukładać terminy dla tak dużej grupy  osób bywa będzie bowiem ciężko.  Poza tym zarezerwowanie obiektu , który znajdzie sporą liczbę miejsc w atrakcyjnych miesiącach – to też czasem Syzyfowa praca.

I jeszcze napiszmy o 2  prostszych zadaniach gdy planujemy firmowy wyjazd integracyjny lub wyjazdowe szkolenie team building. To dojazd na teren eventu, a kolejna rzecz to uzupełniające niespodzianki wieczorne typu impreza wieczorna, albo występy jakiegoś satyryka itp.  To także istotne elementy eventu team building i nie należy o nich zapomnieć.