Wymiana informacji to cecha zgranego zespołu

Od jakiegoś czasu zamierzam przedstawić najważniejsze cechy poprawnie zgranego działu firmy. Prezentowałem wcześniej podstawowe kwestie w zakresie funkcjonowania współpracy zatrudnionych na pełny etat. Na kursach dla menedżerów niezwykle często pada zadanie polegające na tym, aby pokazać, w jaki sposób poznać, że zespół jest na etapie osiągania efektu synergii. Założyłem sobie cel, aby to opisać w moich artykułach.
W tym wpisie zamierzam pokazać mój ulubiony wskaźnik poprawnie zintegrowanego działu pracowniczego. Moim zdaniem, musi występować otwarta wymiana informacji. Skoncentrujemy się dziś na miejscu rozpowszechnianiu wiedzy w tym przejawie funkcjonowania organizacji. Naukowcy wskazują, że na wymianę informacji z pozostałymi członkami grupy, w której jesteśmy przeznaczamy więcej niż 85% naszej aktywności. Do tego jedna trzecia to monolog lub dialog, a dwie trzecie słuchanie. Dzielenie się informacjami jest równie istotne w zespole w organizacji biznesowej, podobnie jak w innych zbiorowościach ludzi, dla przykładu w rodzinie, pomiędzy muzykami, między piłkarzami. Ciekawe przykłady można przeczytać w internecie:   Nagradzane Wydarzenia Team Building
Niezależnie od zajmowanego stanowiska oraz  zawodu, komunikowanie się okazuje się główną aktywnością podczas wykonywania obowiązków służbowych. Przekazujemy sprawy do zrobienia, sporządzamy harmonogramy, wysłuchujemy narzekania klientów, ustnie przekazujemy, czego żądamy od naszego pracownika oraz ustalamy strategiczne zamierzenia ze współpracownikami. Niekiedy zdarza się, iż przepływ informacji jest zbyt słaby. Wówczas poszczególni partnerzy biznesowi mogą polegać wyłącznie na własnych domysłach lub zasłyszanych przez przypadek plotkach.
Dla prawie każdegp człowieka komunikacja to przede wszystkim mowa. Jednak to jest błąd. Ustna wymiana informacji wykorzystuje ludzką umiejętność artykułowania dźwięków, aczkolwiek jest ten wariant wyłącznie szczególny kanał porozumiewania się. Jest to komunikacja mówiona. Należy jasno napisać, iż tylko gatunek ludzki ma umiejętność komunikowania się w precyzyjny i jednocześnie barwny sposób.
Istnieją inne sposoby porozumiewania się, ale szerzej na ten temat w moim innym artykule, który zostanie opublikowany 14 maja.
Tyle przywódczych myśli.
Autor: Grzegorz Guc
I DODATKOWO JAK ZAWSZE ODROBINA CIEKAWYCH DANYCH ODNOŚNIE TEAM BUILDING Z POPRZEDNIEGO MIESIĄCA:
– Najczęściej wspomianana w zapytaniach od klientów  forma ćwiczeń : gry topograficzno – poszukiwawcze
– Najlepiej wycenione w testach po evencie zabawy – komentarze uczestników: gra kryminalna
– Typowa liczebność grupy szkoleniowej: trzydzieści pracowników.
– Preferowane dni tygodnia na impreze: środa.
– Najczęściej zamawiana destynacja: Warszawa

ŹRÓDŁO: Training Projects
Realizujemy survivalowe szkolenia team building i pasjonujące wyjazdy integracyjne dla przedsiębiorstw i organizacji.
Nasze autorskie wyjazdy integracyjne i praktyczne szkolenia team building są polecane przez dziesiątki przedsiębiorstw z wszystkich branż.