Zarządzanie projektami nie takie straszne

Na rynku szkoleń można znaleźć wyjątkowo wiele szkoleń z kierowania działaniami projektowymi. W niniejszym wpisie na blogu napiszę, jakich cech szkolenia oczekiwać w ramach tego typu projektów szkoleniowych oraz jakiego rodzaju elementy są kluczowe w zarządzaniu projektami. Dokładne wskazówki znajdziesz tu: Baza – Szkolenia Delegowanie i Motywacja .
Chcę w tym miejscu powiedzieć, że od prawie 10 lat wzmaga się zainteresowanie zespołem projektowym – dawno temu inaczej project management, pochodzącą z Wielkiej Brytanii. Metoda była wykorzystywana w przemyśle motoryzacyjnym, w sektorze produkującym na rzecz wojska, a z czasem w wielkich marketingowych projektach. Dzisiaj bywa to już dziedzina nauki niezwykle doceniana w międzynarodowych firmach. Instytut Administrowania Projektem opracował wysoce przydatną metodologię zarządzania projektami, sposoby oraz ankiety do badań działalności kierowników działań projektowych.
Kierowaniem projektem było w przeszłości grupą narzędzi zarządzania bazującą na systemowej oraz wyodrębnionego planowania wdrożenia innowacyjnego projektu albo parametrów technologicznych w dokładnie określonym czasie i przy określonym cash flow projektu potrzebnego do zrealizowania danego projektu.
Podczas szkoleń z obszaru zarządzania zaspołem projektowym zauważam, że osoby biorące udział w szkoleniu pragną wykorzystać sposoby i narzędzia z takich obszarów: układanie harmonogramów działań, ustalanie budżetu, organizowanie pracy podwładnym, ustalanie celów pracowników. Biorący udział w sesji szkoleniowej pozytywnie oceniają teoretyczne definiowanie kłopotów w pracy zespołu projektowego w czasie szkolenia.
O NASZYM DZIENNIKU

Twórcą niniejszego tekstu jest  Rafał Szczepanik , trener prowadzący szkolenia z publicznego przemawiania i jednocześnie autor opracowań z obszaru  rozwiązywania problemów organizacyjnych.
W tym serwisie mówimy   o:
– pomiary kompetencji specjalistów w instytucjach i organizacjach
– ankiety rozwojowe
– warsztaty z sprzedaży i rozwoju zespołów handlowych
– szkolenia team building
– kierowanie zasobami ludzkimi
Nieustannie namawiamy do kolejnych spotkań na tej witrynie.