Wstęp do prelekcji z zakresu funkcjonowania zespołów

W poprzednim miesiącu byłem na wykładzie, kiedy doktor George Smith pokazywał najnowsze wyniki badań na temat działania grup pracowniczych. Były one niezwykle innowacyjne oraz łamiące stereotypy z powodu nowego spojrzenia na temat: jaki musi być efekt pracy zespołowej oraz jak budować grupy pracownicze.
Czytając obecne wnioski z projektów naukowych z dziedziny nauk społecznych dowiedziałem się, że ludzie z natury integrują się w zbiorowości. Gdy dzieje się to w obrębie firmy oraz członkowie grup lub zbiorowości są wyznaczeni do miejsc pracy, stają się oni udziałowcami zespołów wydziałowych. W następnej kolejności, z własnej woli albo z obowiązku angażują się w działalność wydziałów, zespołów zadaniowych i innych. Pracownicy odnoszą swoje potrzeby i dążenia do zespołów niesformalizowanych lub grup wspólnych pasji, dla przykładu osób zainteresowanych gotowaniem albo motorami. Więcej można znaleźć np. tu:   Interaktywne Szkolenie Integracyjne i Team Building
Opiszę poniżej najciekawsze fakty w zakresie budowania społeczności w miejscach pracy. Grupy pracownicze okazują się czymś więcej niż teoretyczne społeczności. Charakteryzują się nie tylko pracowitością, ale także ponadprzeciętną wydajnością. Czym charakteryzują się prawdziwe zespoły w odróżnieniu od grup pracujących razem? Nieustanne skoncentrowanie na skuteczności działania, co może przynosić rzeczywiste efekty pracy zespołowej.
M.A. Irving i A.G. Brown uważają, iż wśród efektywnych grup pracowniczych pojawiają się od czasu do czasu takie, które osiągają rezultaty wyprzedzające typowe ilościowe szacunki. Zespoły kreują lojalność i motywację. Biorą się one z podkreślania różnorodności potrzebnej w uzyskiwaniu tak dobrego rezultatu.
Efektywne grupy pracowników wydają się podobne do dawnej wspólnoty, w której chęć działania wspólnie i wspólnego doświadczenia była naprawdę wysoka. Kompetencje oraz wiedza  członków zespołu są traktowane jako najważniejszy zasób.
W niniejszym artykule chciałem pokazać, iż grupa pracownicza traktowana jako zespół to wyjątkowo trudne do opisania zagadnienie. Zwykłe, szkoleniowe zaprezentowanie tego zagadnienia często zbyt je banalizuje.
Tyle menedżerskich przemyśleń.
Autor: Tomasz Guc
I JESZCZE JAK ZWYKLE ODROBINA NIEZNANYCH STATYSTYK ODNOŚNIE WYJAZDÓW INCENTIVE Z POPRZEDNIEGO MIESIĄCA:
– Najpopularniejsza forma ćwiczeń : zajęcia na wodzie – tratwy, pontony, kajaki
– Najlepiej wycenione w kwestionariuszach po warsztacie aktywności – oceny uczestników: zadania survivalowe i szkoła przetrwania
– Typowa wielkość grupy szkoleniowej: sześćdziesiąt osób.
– Oczekiwane przez grupe dni tygodnia na gry: poniedziałek.
– Najchetniej wybierana lokalizacja: Jura Krakowsko Częstochowska

ŹRÓDŁO: Training Projects
Pracujemy jako grupa trenerów z doświadczeniem menedżerskim ale również certyfikacjami związanymi z turystyką kwalifikowaną, co pozwala nam na oferowanie wydarzeń w formie plenerowej, łącząc zabawę z nauką. Pracujący dla nas animatorzy to jednocześnie instruktorzy żeglarstwa i wspinaczki i nieprzeciętne osobowości.
Wiemy, że pozytywnie odebrane szkolenie czy wyjazd to także klimatyczny obiekt szkoleniowy. W wyselekcjonowanej bazie mamy kilkadziesiąt przepięknych lokalizacji z całego kraju. Rekomendujemy sprawdzone imprezy integracyjne i  team building.Najchętniej działamy w Sudetach, w centralnej części kraju oraz na Kaszubach. Preferujemy  miejsca w ciszy i spokoju . Gdy jest ciepło szkolimy na terenie otwartym, a gdy pada, wieje lub temperatura jest za niska – w salach szkoleniowych.