Lipcowa dekoniunktura w branży szkolenia

Smutna prawda jest, iż okres od pierwszego lipca do trzydziestego sierpnia to niejednokrotnie zły czas dla wolnego strzelca utrzymującego się z pracy jako ktoś kto przeprowadza  Szkolenia Delegowanie i Motywowanie.
Firmy organizują wtedy wysyłanie pracowników na urlopy co, nie ma wątpliwości, jest procesem naturalnym i bazuje na oczekiwaniach samych zatrudnionych. Nie ma  przyczyny by tą tendecję zmieniać.
Jednak branża widzi w tym czasie spowolnienie. Szkolenia menedżerskie są organizowane sporadycznie. Trener bije się o choćby skromne trzy lub cztery dni szkolenia.
To co jest ograniczeniem dla agencji organizującej szkolenia z przywództwa czy pracy w zespole, albo konsultanta piszącego programy na szkolenia biznesowe, będzie pozytywna opcją dla klientów  agencji szkoleniowej. Można oczekiwać latem na mniejsza kwoty na fakturze za warsztaty, elastyczność terminową trenera  i wreszcie bardziej kameralne grupy uczestników.
Nie zapominajmy też o tym, że  hotele są bardziej dostępne  i w efekcie w analogiczny sposób tańsze. Wspominamy tu rzecz jasna o destynacjach specjalistycznie szkoleniowych, poza kurortami.
Z uwagi na powyższe okoliczności  zachęcamy by skorzystać ze szkolenia miedzy pierwszym lipca a trzydziestym sierpnia. Jeżeli przestój produkcyjny  umożliwia takie planowanie terminów kursów, zyskamy wielotysięczne korzyści finansowe a dostępny budżet ogarnie w ramach zarezerwowanej sumy odrobinę więcej kursów – często lepszej jakości.
Warto odejść od zwyczaju, iż wakacje to brak szkoleń – zawsze tam, gdzie jest to możliwe ze względu na podejście do planowania urlopów załogi w zakładzie.

NASZE WPISY
Ten dziennik redaguje grono mających wieloletni staż fachowców realizujących kursy biznesowe z wszelkich sektorów rynku.
Twórcą powyższego wpisu jest  Jarosław Słowicki, prowadzący szkolenia z zarządzania czasem oraz współautor tekstów w dziedzinie  coachingu i mentoringu.
Tekst zredagowała: Katarzyna Wiecław.

Tutaj wiele dyskutujemy równeż o:
– badania motywacji ludzi w instytucjach i organizacjach
– ankiety kompetencyjne
– cykle kształceniowe z pracy i komunikacji w zespołach
– imprezy integracyjnych
– kierowanie ludźmi
Dziękujemy i zapraszamy do wielokrotnych wizyt na tej witrynie.