Zasady współdziałania w dziale pracowniczym

W tymże portalu od wielu tygodni przedstawiam dobre strony współpracy w zespole. Kilka tygodni temu prowadziłem projekt w ramach warsztatów menedżerskich w obszarze funkcjonowania i rozwijania działu pracowniczego.Osoby uczestniczące w badaniach na temat sesji szkoleniowych i kursów omawiali problemy, jakie znają ze swojej pracy w firmach. W oparciu o to opracowałem zbiór zasad współdziałania w zespole. Pozostałe reguły da się znaleźć też tu:  Rankingi – Imprezy  
Dalej zamieściłem dobrych praktyk funkcjonowania w dziale pracowniczym. Napisałem je jako case study realnych zjawisk zachodzących w firmie.

1. Organizuj cykliczne spotkania grupy pracowników
Basia jest szefem departmantu logistyki. Jest zatrudniona z dość różnorodną grupą informatyków, specjalistów ds. obsługi klienta i innych zatrudnionych. Ażeby zatrudnieni w tym zespole ludzie byli zdolni w jednym zespole pracować, menedżerka wprowadziła regularne zebrania. Narady są zawsze w środę o godz. 8.00 oraz zajmują mniej więcej 2,5 godziny. Po zebraniu kierowniczka zapisuje rezultaty spotkania i zadania dla biorących udział w zebraniu zatrudnionych.

2. Zapoznaj się z pracą członków zespołu
Tomek jest zatrudniony w dziale logistyki. Codzienne aktywnie uczestniczy w wielu działaniach z pozostałymi ludźmi w firmie, jednakże oni zostali oddelegowani do oddziałów w pozostałych miastach. Ażeby zatrudnieni w tej organizacji efektywniej razem współdziałali, co miesiąc dział kadr organizuje im wyjazd na 8 godzin na integracyjne narady w ekskluzywnym hotelu.

3. Gromadzenie kompetencji w grupie
Dagmara została niedawno kierownikiem mikro firmy reklamowej. Instytucja posiada w głównej siedzibie firmy 3 pracowników. Właścicielka kupiła dla organizacji system informatyczny do akumulowania kompetencji w zakresie operacji w organizacji. Dzięki temu zatrudnieni w tej firmie będą działać razem i będą wiedzieć, jakie procesy są w organizacji.

To tyle naszych przemyśleń.
Autor: Tomasz Nowosielski
I DODATKOWO JAK ZWYKLE KILKA CIEKAWYCH ANALIZ ODNOŚNIE INTEGRACJI Z MINIONEGO OKRESU:
– Najpopularniejsza forma gier : planszowe gry strategiczne

– Najwyżej ocenione w testach po wyjeździe aktywności – komentarze uczestników: planszowe gry strategiczne

– Średnia liczebność grupy zajęciowej: dziewięćdziesiąt osób.

– Oczekiwane przez grupe dni tygodnia na wyjazd: piątek.

– Najczęściej oczekiwania lokalizacja: Jura Krakowsko Częstochowska

ŹRÓDŁO: Training Projects
Od dziewięciu lat funkcjonujemy w branży wydarzeń i konferencji korporacyjnych pod marką Training Projects. Tworzymy scenariuszowe szkolenia team building i bardzo atrakcyjne wyjazdy integracyjne dla instytucji z całego kraju. Zwykle wykonujemy projekty na terenie Jury, pod Warszawą i na Kaszubach. Zalecamy  destynacje w ciszy i spokoju . Gdy jest ciepło działamy na terenie otwartym, a jeżeli aura nie sprzyja – w budynku.